Eğitim İçeriği

Öyküleme Teknikleri 

Bu başlık altında çocukların yaşadıkları sorunları doğru şekilde ifade etmeleri özellikle travma yaşamış çocuklar için tehdit edici olmayan bir yolla sorunlarını keşfetme yolu sağlayacak  teknikler aktarılacak ve metafor kullanımından bahsedilecektir. Bu başlıkta 4 farklı teknik aktarılacaktır.

Dışavurumcu Sanat Teknikleri

Çocuğun kendilik algısı, duygularını tanımlama, kendi dünyası ile iletişimi, duygu-düşünce ve ihtiyaçlarını farketmelerini sağlayacak teknikler aktarılacaktır. Bu başlıkta 3 farklı teknik aktarılacaktır.

Oyun Teknikleri

Travma ve bağlanma sorunu, öfke problemi yaşayan çocuklarla çalışmak için oyun teknikleri aktarılacaktır. Ayrıca aile içi dinamikleri anlama, kukla oyunları ile yansıtıcı dinleme tekniği aktarılacaktır. Bu kısımda 5 farklı teknik aktarılacaktır.

Korku ve Kaygı Sorunu ile Çalışma Teknikleri

Korku ve kaygı sorunu yaşayan çocuklar ile çalışmaya yönelik 5 farklı teknik aktarılacaktır.

Kayıt – Katılımcıların, eğitime katılmak için başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir. Başvuru formunun doldurulmasının ardından eğitime katılım ve  ödeme bilgileri mail ile gönderilecektir. Kayıt bedelini havale etmeniz durumunda kaydınız kesinleştirilecektir.

Materyal –Eğitim materyalleri online olarak tüm katılımcılarımıza iletilmektedir.

Eğitmen – Uzm. Psk. Merve Karaburun (Klinik Psikolog, Doktorant)

Tarih ve Saat – 5 Temmuz 2023 / 20.00 – 21.30

Ücret – 100 ₺

Eğitim Yeri – Online (Zoom Meeting veya Google Meeting)

Sertifikasyon –Psikoloji Enstitüsü ve Toplum Ruh Sağlığını Koruma Derneği onaylı uygulayıcı sertifikası verilmektedir. Sertifikalar kaşeli ve imzalı bir şekilde PDF formatında gönderilmektedir.

Sertifikalarımız dernek onaylı olup, tüm kamu ve özel kurumlarda geçerlidir.